Sony nie zasypia i znowu daje nadzieję

0
131
Rate this post

Nie milkną spekulacje dotyczące zapowiedzi i premiery konsol nowej generacji. Jakiś czas temu informowaliśmy, że Sony puści parę z ust dopiero w maju, a być może nawet dopiero podczas czerwcowych targów E3, a notka opierała się na słowach jednego z pracowników japońskiego giganta. Dzisiaj zerknijmy na temat z nieco innej strony.

Otóż jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że Sony zaprasza wybranych dziennikarzy z wyselekcjonowanej grupy czasopism na event organizowany w lutym. Część z nich założyła, że chodzi o PlayStation Destination – cykliczne wydarzenie, które jednak zawsze dotyczyło w pierwszym rzędzie gier, które były dostępne na wciąż obecną na rynku generację konsol.

Tymczasem pojawiła się informacja, że 20 lutego w Los Angeles odbędzie się PlayStation Meeting. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie pewien precedens – ostatnio gdy miał miejsce event o takiej nazwie, Japończycy zaprezentowali światu NGP. Był to następca bardzo popularnego PSP, który ostatecznie został wydany jako PlayStation Vita. Czy zatem możemy się łudzić, że Sony powie coś na temat PS4? Bardzo możliwe.

Przy okazji, na oficjalnych kanałach Sony na YouTube, pojawił się materiał wideo zatytułowany See the future (przedstawiony poniżej). Mimo że całkowicie pozbawiony treści zapowiada wspomniany meeting. Musimy mieć jednak na uwadze, że zwrotów akcji w informacjach dotyczących nowych konsol było już tyle, że tak naprawdę trudno wierzyć w którąkolwiek z nich. Całkowicie pewni tego, że Sony pokaże światu nowość będziemy mieli dopiero wtedy, kiedy jeden z pracowników stanie na scenie z czymś konkretnym do przekazania. Czy to nastąpi już w lutym? Szeroko pojęta ‘branża’ – wspomagana przez Wall Street Journal – nie ma najmniejszych wątpliwości, że tak właśnie się stanie. Jakkolwiek wciąż mówi się o tym, że Xbox ma zadebiutować na rynku wcześniej, niż PlayStation, to eksperci są zdania, że wcale nie stoi to na przeszkodzie, by uchylić rąbka tajemnicy.

Być może będzie to pocieszenie dla tych, których wczoraj zasmuciła informacja dotycząca jeszcze obecnej generacji konsol – otóż najbardziej oczekiwany tytuł roku 2013, Grand Theft Auto V, zostanie wydany później, niż początkowo zakładano. Mistrz sandboxa, firma Rockstar, poinformowała, że premiera nowego GTA została ustalona na 17 września roku 2013.