Plotki o konferencji Sony i MS na E3 2014

0
112
Rate this post
Już za około miesiąc dojdzie do wielkiego wydarzenia w świecie gier, czyli kolejnych targów E3, na których pojawi się większość liczących się w branży firm. Tym, co budzi największe emocje są zapowiedzi Sony i Microsoftu, czyli dwóch największych konkurentów w wojnie konsol nowych generacji. Nintendo jak zawsze czai się nieco z tyłu i mimo wszystko radzi sobie nieźle… Wracając jednak do sedna – już od kilku dni, w sieci można znaleźć plotki na temat tego, o czym mamy usłyszeć na nadchodzących konferencjach dwóch wspomnianych przeze mnie firm. Chociaż osobiście za plotkami nie przepadam, to duża ich część brzmi wiarygodnie, a niektóre zostały już mniej więcej potwierdzone…

Microsoft

***Pewniak***
– usłyszymy o Halo 2 Anniversary i Halo 5 – to chyba najbardziej wyczekiwane tytuły na Xboxa One i nie ma najmniejszych szans, że zostaną pominięte na E3.
– ogłoszenie premiery Sunset Overdrive – już teraz wiemy, że gra ukaże się w dniu premiery konsoli w Japonii, czyli w okolicy września, na E3 zatem zapewne znajdziemy kolejny fragment gameplayu i potwierdzenie informacji o dacie wydania gry.
Fable Legends – o fakcie istnienia gry wiadomo od dawna, o szczegółach nieco mniej – Microsofcie, czas zaspokoić naszą ciekawość!
– kilka gier na Kinecta – nowa kamera jest znacznie bardziej zaawansowana od poprzedniej, ale póki co nie ma na niej w co zagrać, Microsoft na pewno będzie próbował to zmienić.

***Brzmi wiarygodnie***
– Black Tusk Studios prezentuje Gears of War: Lazarus – informacje o takim podtytule można znaleźć w plotkach. Sam podtytuł może się zmienić, jednak pokaz nowych Gearsów wydaje się być niemal pewniakiem. To w końcu kolejny po Halo, mocny exclusive po stronie MS.
Forza Horizon 2 – jedna z najlepszych wyścigówek powraca. Brzmi sensownie, pierwsza część spotkała się z uznaniem zarówno recenzentów, jak i graczy, nie widzę powodów, dla których sequel miałby nie powstać.
– Nowy Crackdown – fenomenu tej serii nie potrafię zrozumieć, bo od pierwszej części odbiłem się jak od ściany wyłożonej materacami w psychiatryku, ale nie da się ukryć, że obie części Crackdown mają swoich fanów, więc kolejna część jest wielce prawdopodobna.

***Mniej wiarygodne***
– Druga część Ryse – „jedynka” okazała się co najwyżej średniakiem i grą wartą uwagi jedynie ze względu na ładną grafikę. Tworzenie dwójki wydaje się więc mało prawdopodobne, szczególnie zaledwie kilka miesięcy po premierzy pierwowzoru. Ale kto wie, kto wie…
Perfect Dark jako gra akcji w TPP – Perfect Dark Zero to jedna z pierwszych gier na Xboxa 360, a Microsoft podobno planuje reboot serii, jednak na nieco zmienionych zasadach. Zamiast FPS’a miała by to być przygodowa gra akcji, przypominająca…Tomb Raidera. Jakoś tego nie kupuje.
Games with Gold trafi na Xboxa One w dniu E3- cóż, do tej pory w ramach inicjatywy GWG pojawiał się głównie gry indie i produkcje kilkuletnie, nie sądzę, żeby Microsoft zmienił nastawienie.

Sony

***Pewniak***
– Gameplay / trailer Uncharted – w zeszłym roku zaprezentowano nam jedynie krótki, niewiele mówiący teaser z mapą i głosem kogoś, komu Drake zaszedł za skórę. Nasz apetyt jest już odpowiednio podsycony, więc czas na to, aby Sony wyłożyło na talerz główne danie.
Project Beast, nowa gra od twórców Demon Souls – informacje na temat tej produkcji i wskazówki od developerów pojawiały się regularnie na przeróżnych forach, wiele wskazuje więc na to, że gra pojawi się na E3.
Gran Turismo 6 na PS4 – póki co, PlayStation 4 cierpi na spory deficyt gier wyścigowych, więc informacje o przeniesieniu GT6 na next-geny są niemalże pewne.

***Brzmi wiarygodnie***
Driveclub dostanie wersję demo przy okazji E3 – to ma sporo sensu i w pewnych źródłach można znaleźć informacje ze strony Sony, które na to wskazują.
The Last Guardian wreszcie się ukaże – ta gra wydaje się być nowym Duke Nukem Forever, czyli wychodzi, wychodzi i wyjść nie może. Premiera konsol nowej generacji i E3 to idealne warunki do jej wydania.
– Reboot serii Syphon Filter – skradanki przeżywają renesans, po świetnym Splinter Cell Blacklist i Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Możliwe więc, że również Syphon Filter powróci do gry.
– Ogłoszony zostanie nowy Wipeout – czemu nie? To bardzo rozpoznawalny tytuł, który cieszy się sporym zainteresowaniem, a jak już wspominałem, wyścigów na PS4 jest jak na lekarstwo.

***Mniej wiarygodne***
– Kratos powróci w God of War – ciężko mi w to uwierzyć, bo cała historia jest bardzo ładnie domknięta. Twórcy mogliby pokusić się o jakiś prequel lub sequel, ale byłoby to nieco naciągane… Za to gdyby w grę wchodził spinoff, z podobną rozgrywką, ale innymi realiami (mitologia nordycka, błagam!) to już mnie kupili.
– Tworzone jest The Last of Us 2 i wyjdzie w roku 2015 – Naughty Dog pracuje nad przeniesieniem The Last of Us na PS4 i stworzeniem Uncharted 4, nie sądzę więc, żeby brali na siebie stworzenie kolejnej, wymagającej gry, z którą dodatkowo związane będą ogromne oczekiwania.

Podsumowanie

Od razu uprzedzam, że nawet informacje, które oznaczyłem mianem pewniaków nie muszą się sprawdzić. To po prostu krótki przegląd plotek i posegregowanie ich ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia. Jak będzie w praktyce dowiemy się 9 czerwca o 18:30 (Microsoft) i 10 czerwca o 3:00 (Sony). Jedno jest pewne – na pewno dowiemy się informacji o wielu nowych exclusivach na obie platformy, co tylko zaostrzy rywalizacje. A jak dobrze wiadomo, rywalizacja dwóch firm będzie jak najbardziej korzystna dla nas – graczy.