Opis gry Wakfu

0
219
Rate this post

Świat Dwunastu legł w ruinach. Chaos Ogresta: trzęsienia ziemi i powodzie wywróciły świat do góry nogami. Jednak da się go uratować, potrzeba tylko kilku bohaterów, sporo odwagi i trochę humoru.

 

Świat pogrążony w ruinie potrzebuje cię! Trzeba go odbudować i przywrócić dawną świetność. Potrzeba wojowników, kupców, polityków i rzemieślników. Grę client Wakfu rozpoczynasz od wyboru swojego charakteru. Masz do dyspozycji 12 klas a każdą z nich personalizujesz zgodnie z własnym widzimisię, aż pod kolor włosów. Możesz więc wcielić się w Fanastycznego Wojownika, Zaklinaczkę Roślin lub Maga Czasu. Swojego bohatera możesz również wyszkolić do jednego z wielu zawodów, tak poszukiwanych w grze client Wakfu. Możesz więc stać się stolarzem, piekarzem, górnikiem lub rolnikiem.

W Wakfu nie czeka na ciebie pokojowo nastawiony świat. Niejednokrotnie będziesz miał okazję sprać kogoś na kwaśne jabłko. Ale też musisz walczyć o własne przetrwanie, gdyż zawsze znajdzie się jakiś wyjątkowo oporny przeciwnik. Za każdego pokonanego wroga otrzymujesz kolejne punkty doświadczenia, dzięki którym wspinasz się po szczeblach poziomów. Szanse w pojedynkach są wyrównane, panuje bowiem system rundowy w walkach. Jeśli po drodze uda ci się zebrać kilka zaklęć, możesz spokojnie użyć ich w walce. Jeśli jednak wyczerpiesz ich zasoby, musisz zdać się na własny miecz lub łuk.

Zarówno flora jak i fauna świata gry client Wakfu jest jedyna w swoim rodzaju. Jeśli napotkasz dziwne galaterowate stworzenie, nie uciekaj w popłochu. To tylko Gemlin, który, jeśli będziesz chciał z chęcią przyłączy się do ciebie. To znaczy przyklei się. Niewątpliwie przyda ci się w drodze jako nieoceniony przewodnik.

Kto zna Dofus, z pewnością nie zawiedzie się grą client Wakfu. Obydwa światy leżą w tym samym wszechświecie, jednak w innych czasoprzestrzeniach. Znawcy Dofus w mgnieniu oka staną się pasjonatami przemierzania fantastycznego świata Wakfu.