Pochrząkiwania, sapanie i skrzeczenie – to muszą być zombie. Jak już zaczniesz biec, to nigdy nie przestawaj! Przeładuj broń i kontynuuj swój survivalowy slalom we mgle między drzewami, polami kukurydzy i nieumarłymi.

 

Into the Dead to darmowa, mobilna gra akcji, w której zdany tylko na siebie musisz poradzić sobie w realiach apokalipsy zombie. Horror, którego będziesz uczestnikiem, rozegra się na ekranie twojego smartfona lub tabletu z systemem Android albo iOS. Kiedy od razu na głównym ekranie zauważysz, że klasyczny tryb gry nosi podtytuł „Przetrwaj tak długo, jak potrafisz” to już możesz mieć pewne wyobrażenie o tym, co cię czeka. Oczywiście nie każdy koszmar musi mieć złe zakończenie więc kto wie – może właśnie ty należysz do tej grupy odpornych na zombie szczęśliwców, którzy zawsze spadają na cztery łapy. Jeśli bardzo mocno w to uwierzysz – to może uda ci się… przejść o kilka metrów dalej w grze.

Twoje zadanie będzie polegało właśnie na pokonywaniu jak najdłuższych odcinków drogi w taki sposób, żeby nie zostać zjedzonym. Tak właśnie – zjedzonym. Nie od dziś wiadomo, że zombie na widok żywych ludzi ślinią się jakbyśmy byli przynajmniej jakimiś pysznymi pączkami. Chodzi jednak o to, żebyś przy twojej całej apetyczności nie dał się zabić. W swoim survivalowym, morderczym (dosłownie) maratonie nie będziesz jednak całkiem sam. Twoim głównym i ulubionym towarzyszem podróży stanie się broń. Na początku może to być niestety piła mechaniczna, która wymusza bardzo bliskie zbliżenie się do czyhającego na twoje życie obiektu. Z czasem będzie jednak lepiej i w miarę coraz głębszego zanurzania się w Into the Dead, będziesz na swojej drodze znajdować również broń palną w jej przeróżnych odsłonach i nowe, pomocne itemy.

Kiedy poczujesz, że z omijaniem zombie radzisz sobie już całkiem dobrze, możesz wyzwać na pojedynek swoich znajomych. Oczywiście każdy z was będzie próbował przetrwać na własną rękę na ekranie swojego smartfona, ale wyniki rywalizacji będą ukazywać się na liście rankingowej gry.