Opis gry Die2Nite

0
211
Rate this post

Zombie czają się za każdym rogiem, a walka o przetrwanie rozgorzała na całego. Tylko ostatni żyjący, który nie ugnie się przed zalewającą świat falą zombie stanie się miejscowym bohaterem.

 

W naszpikowanym żądnymi krwi zombie świecie gry przeglądarkowej MMO Die2Nite lądujesz w niewielkim miasteczku opanowanym przez krwiożercze kreatury. Oprócz ciebie w mieście pozostało jeszcze kilku innych ocalałych graczy. Musisz więc przyłączyć się do nich, by razem móc pokonać zombie, które chcą zawładnąć miastem.

W grze na przeglądarkę Die2Nite zbierasz cenne zasoby, dzięki którym możesz bronić się przed atakami zombie każdego dnia. Ten, komu najdłużej uda się uchodzić z życiem stanie się ostatecznym bohaterem miasteczka i wpisze się na stałe w legendę tej mieściny. W czasie apokalipsy zombie musisz więc nawiązać kontakt z innymi graczami, aby wspólnymi siłami nie poddać się krwiożerczemu terrorowi. Każdy gracz rozpoczyna grę Die2Nite na tym samym poziomie jako zwykły obywatel miasta. W miarę zdobywania doświadczenia w grze możesz wybierać swoją profesję, którą będziesz się trudził w czasach apokalipsy zombie. Na przykład jako Strażnik będziesz miał większą siłę przy odpędzaniu zombie niż przeciętny obywatel miasta. Jako Skaut będziesz niewidoczny dla zombie i możesz niezauważony przemykać się pomiędzy ich grupami.

W tej grze browserowej, w której każdy dzień to horror, starasz się, aby twoje miasto mimo trudnych czasów funkcjonowało normalnie. Musisz więc je ciągle rozwijać, odwiedzając więc zaświaty zbierasz cenne zasoby, takie jak drewno, stal lub bro, dzięki którym będziesz mógł rozbudować mieścinę, w której przyszło ci zmierzyć się z hordami zombie.

Każdego dnia o północy w grze Die2Nite bandy zombie nadciągną, aby zaatakować twoje miasto. Każdy poprzedniej nocy zabity obywatel miasta zmartwychwstanie jako zombie, musisz więc pamiętać o tym, aby szybko usuwać zwłoki twoich niedawnych sprzymierzeńców poza granice miasta. W grze zbierasz punkty obrony oraz dbasz o wystarczające zasoby wody, ponieważ tylko ona może pokonać nadciagające krwiożercze zombie. Tylko czy na pewno?