Król jest tylko jeden – Wiedźmin 3: Dziki Gon ma już 1 rok

0
107
Rate this post

Minął rok odkąd świat poznał jednego z najlepszych klasycznych RPG-ów wszech czasów. Wiedźmin 3 prędko podbił serca graczy na całym świecie. Od początku na półkach sklepowych możemy zaobserwować najnowszy dodatek do tej gry – Krew i wino.

Nawet najwięksi optymiści chyba nie spodziewali się, jakim hitem wydawniczym okaże się być trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii. Dość powiedzieć, że jeszcze w preorderze, na siedem dni przed premierą sprzedano 1 milion egzemplarzy tego tytułu! A jeśli popatrzyć z szerszej perspektywy, biorąc pod uwagę całą trylogię sagi wiedźmińskie, licznik sprzedanych gier dawno przekroczył już 20 milionów. Liczby te robią wrażenie, wyniki te są jednak w pełni zasłużone.

Studio CD Projekt z tytułu na tytuł coraz lepiej oddaje realia świata ukazanego przez Andrzeja Sapkowskiego: barwne postaci, ciekawa fabuła, nagłe zwroty akcji. Nad wszystkim tym jednak, a część III sagi doprowadziła to do maestrii, to baśniowa grafika i zapierająca dech w piersiach muzyka. Gra jest dopracowana do granic. Nic dziwnego budżet gry wynosił ponad 300 milionów złotych. Z pewnością były to dobrze zainwestowane pieniądze, sam zysk firmy CD Projekt w 2005 wyniósł ponad 342 milionów…

Całkiem niedawno wyszedł dodatek do gry: Krew i wino. Równolegle wyszła, wydaje się ostateczna łatka do gry podstawowej. Widać programiści nie zwalniają tempa, a przecież Krew i wino nie jest pierwszym dodatkiem, a drugim. Kilka miesięcy temu wyszedł bowiem „Serce z Kamienia”. Dodatki różnią od siebie, „Serce z kamienia” przypomina klimatem sarmacką Polskę (wiele genialnych odniesień do polskiej literatury!), z kolei „Krew i wino” nawiązuje bardziej do średniowiecznej kultury dworsko-rycerskiej – jednocześnie sporo odnajdziemy tu odwołań do prozy Sapkowskiego, co z pewnością zachwyci jej fanów.

Podsumowując 2016 rok, to rok Geralta z Rivii, który powrócił w wielkim stylu i gwarantuje graczom bardzo długie godziny spędzone przed komputerem czy konsolą, chociaż i dobre laptopy do gier również poradzą sobie z tą grą.