Infinite Crisis

0
85
Rate this post

Infinite Crisis to browserowa gra studia Turbine Entertainment, odpowiedzialnego między innymi za nieżle oceniane Lord of the Rings Online. Premiera produkcji została zaplanowana na początek 2015 roku – obecnie tytuł znajduje się w fazie otwartej bety, a ochotnicy testują dostępne opcje i stabilność systemu. Gra ma być całkowicie darmowa. Do rozpoczęcia przygody potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa.

Produkcja należy do gatunku MOBA (multiplayer online battle arena) – gatunek spopularyzowany przez chociażby Dotę czy League of Legends. Zadaniem gracza jest wybór bohatera i dobranie kompanów do drużyny, a następnie rozpoczęcie bitwy z zespołem przeciwnym. Akcja Infinite Crisis rozgrywa się w popularnym świecie znanym z komiksów wydawnictwa DC Comics, a raczej w wielu światach – na skutek tajemniczej katastrofy wszystkie uniwersa zamieniły się w jedno wielkie multiwersum, stąd część postaci ma kilka wersji, zależnych od realiów, z których przybyli. Warto zwrócić uwagę na spory wybór postaci – są tu dostępni wszyscy bohaterowie DC, a więc – wymieniając tylko tych najpopularniejszych – Flash, Green Lantern, Batman czy Superman.

Infinite Crisis charakteryzuje się stylizowaną na komiks oprawą audiowizualną. Z uwagi na przeglądarkowy rodowód grafika odstaje nieco od pełnoprawnych, komputerowych czy konsolowych tytułów.