Gry

1
869
Rate this post

 

Wielu osobom gry nie kojarzą się najlepiej. Z miejsca nasuwają się myśli o zagrożeniach, uzależnieniach. Posługujemy się stereotypami, nie dostrzegając drugiej strony medalu.

Istnieje szeroka gama korzyści, które mogą przynieść gry. Wiele z nich pomaga ćwiczyć umiejętności strategiczne. Ponadto w niektórych aspektach efektywnie uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię. W bardzo łatwy sposób można trenować szybkie reakcje tzw. refleks. Mogą okazać się pomocne, ponieważ wymagają umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a niekiedy koordynacji obu rąk.

Oczywiście jak większość rozrywek, gry mogą stać się niebezpieczne. Dotyczy to przede wszystkim dzieci, które są nadzwyczaj wrażliwe i narażone na negatywny wpływ nieodpowiednich treści. Przez zbyt wczesny kontakt z treściami pomocy, wulgaryzmu mogą nie rozwijać się prawidłowo, mieć problemy z właściwą adaptacją i funkcjonowaniem w przyszłości.

Należy mieć na uwadze oba aspekty gier. W podejmowaniu dobrych decyzji przydatna jest analiza treści, które niesie ze sobą dana gra. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć odpowiednio z tego korzystać.

1 KOMENTARZ

  1. Dobry wpis który wyczerpuje ten temat w 100%!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.