GEISHA GONER

0
394
Rate this post

GEISHA GONER to jeden z najważniejszych zespołów muzyki techno-thrashmetalowej w naszym kraju. Grupa powstała w Warszawie w roku 1990. Zespół założyli muzycy, którzy wcześniej grali w grupach heavymetalowych: Maciej Taff, Paweł Zakrzewski, Marek Szcześniak, Robert Żurek i Paweł Gawrychowski. Zadebiutowali w klubie Park. Zwracali na siebie uwagę swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi oraz niekonwencjonalną aranżacją. W pierwszych dwóch latach zespół dużo koncertował (wraz z Acid Drinkers, Baderem), brał udział w festiwalach Smark Attack, S?thrash?ydło oraz miał tournee po Białorusi, gdzie zrobił prawdziwą furorę. W 1993 roku grali także na festiwalu w Jarocinie.
Od początku istnienia zespołu narastał wokół niego mit złej reputacji i ekstrawagancji. W 1994 roku w Ciechanowie podczas festiwalu S?thrash?ydło muzycy wystąpili nago. Zostali oskarżeni o obrazę moralności przez mieszkańców miasta, ale skończyło się tylko na groźbach.
Dyskografia:
1. CATCHING BROADNESS
2. HUNTING FOR THE HUMAN

Poprzedni artykułBrygada kryzys
Następny artykułBanda Robina
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.