10 niesamowitych akcji rodem z gier

0
145
Rate this post

Lubimy oglądać popisy sztukmistrzów ze wszelakich dziedzin – czy to obserwując widowiska sportowe czy też patrząc na umiejętności osób namiętnie uczestniczących w kolejnych edycjach ,,Mam Talent”. Ilekroć na serwisach pokroju Youtube’a z uśmiechem na ustach, wraz z tysiącami innych osób, podziwiamy kunszt takowych zapaleńców, musimy pamiętać, że gry wideo też mają swoich niedoścignionych ,,magików” klawiatury czy pada. I również oni robią kolosalne wrażenie! Oto 10 niesamowitych akcji rodem z gier wideo.

Contra

Przegląd rozpoczniemy od klasyki. Robiący salta mięśniak z gołym torsem i przepasaną bandaną na głowie, który pokonuje na swojej drodze nieprzejednane hordy antagonistów zrobił furorę nie tylko na wielkim ekranie. Pierwszym odpowiednikiem kinowego ,,Rambo” w wirtualnym świecie była doskonale wszystkim znana, niczym królowa Elżbieta, Contra. Poprzeczka poziomu trudności została zawieszona niemal na wysokości dostępnej jedynie Siegiejowi Bubce, ale znalazł się gagatek, który przeszedł ją… bez straty choćby jednego życia!

Mario Bros

Podobnie jak tytułu powyżej, tak i tej pozycji nie trzeba zbytnio nikomu przedstawiać ani reklamować. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier wideo w historii. W internecie znajduje się multum odmian i wersji, mnóstwo ciekawych i nieprawdopodobnych sposobów na doprowadzenie hydraulika Mario do usychającej z tęsknoty księżniczki. Moją uwagę najbardziej przykuł filmik, w którym gracz zdobywa… najmniejszą z możliwych do uzyskania liczbę punktów!

Worms Armageddon

Armagedon w wykonaniu przeuroczych robaczków gościł na niezliczonej liczbie domowych komputerów, dostarczając masę zabawy graczom. Każdy wprawiony w boju fan Wormsów wiedział, że oprócz sławetnych grantatów ,,alleluja” i ,,bananów”, najbardziej śmiercionośną bronią była… lina. Ten nicpoń, który opanował do perfekcji korzystanie z tego akcesorium momentalnie dyktował warunki na polu bitwy. Jeśli jednak myślicie, że byliście swoistym Tarzanami Wormsów, poniższy wyścig zada kłam temu twierdzeniu.

Battlefield 3

Sieciowe strzelanki zasługują na osobny dział w takich zestawieniach, lecz istnym mezaliansem, aby nie napisać ,,strzałem w stopę” byłoby nie umieszczenie ich na tej liście. Seria Battlefield ma swoich oddanych fanów, do których przyznam się, że również należę i choć rozegrałem na takich mapach jak kanały Nouszahr czy Wyspa Chark setki godzin, to nie udało mi się powtórzyć wyczynu, który załączam.

Call of Duty Ghosts

Wielu krytyków uważa, że seria Call of Duty z każdą nową odsłoną podupada, sugerując jakoby już była na klęczkach. Przyznam, że największym sentymentem darzę drugą część CODa, który uszczknął mi wiele dni z życia i był moją pierwszą tak pochłaniającą czas rozrywką sieciową. Nie zmienia to jednak faktu, że ten zasłużony tytuł posiada jeszcze wiele smaczków. Przykładem niech będzie ten gracz, którym nożem rzuca tak celnie, jak Nigel Farage uwagami w Europarlamencie.

Counter Strike

Taka akcja w życiu się nie powtórzy. Gracz wychyla się zza rogu i ma swojego przeciwnika na celowniku. Naciśnięcie spustu jest już tylko formalnością, wieńczącą niechybnie zbliżającą się egzekucje rywala. Jednak nic z tych rzeczy. W desperackim kroku oponent wyrzuca pistolet, od którego odbija się przeznaczona dla niego kula, po czym eliminuje zdezorientowanego gracza. Takie sytuacje nie były forsowane nawet w filmach ze Stevenem Seagalem i Jackie’m Chanem.

 

League of Legends

Backdoor xPeke na Kassadinie, który możemy oglądnąć w poniższym filmiku jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym zagraniem w League of Legends. Trzeba pamiętać, że umiejętności Peke grającego Kassadinem to nie tylko backdoory – jego roamy oraz agresywne zachowanie w teamfightach sprawiają, że jest on wyjątkowym graczem. Przeciwnicy często spodziewają się momentu, w którym xPeke wskoczy do teamfightu, a pomimo tego nie są w stanie złapać go i powstrzymać od anihilowania tylnych linii, z wielką łatwością omija defensywe wroga, broniącą punkty strategiczne, tak jak Niemcy w 1940r omijając linie Maginota.

Minecraft

Architektoniczne cuda świata stworzone od podstaw w wirtualnym świecie? Proszę bardzo, miłośnicy Minecrafta potrafią spędzić całe miesiące dopieszczając swe budowle, zapominając o otaczającej ich rzeczywistości. Oto 5 najlepszych z nich, zawartych w jednej kompilacji.

Kultowy Skyrim

doczekał się własnego Robin Hooda. Bardzo prawdopodobnym jest, że gracz ten zna lepiej uniwersum Tamriel od własnej rodziny, a łukiem i cięciwą posługuje się wprawniej niż nożem i widelcem. Przedstawiam niezbite dowody na poparcie tej tezy.

GTA 5

Jeśli grając w najnowsze Grand Theft Auto zaparło Ci dech w piersiach – nie musisz się martwić – nie są to objawy astmy. Swoboda, jaką uraczyli swych fanów twórcy tej mega produkcji robi piorunujące wrażenie na wszystkich, którzy mieli przyjemność obcować z tym tytułem. Małą namiastką geniuszu tej gry niech będzie ten filmik. Kto by pomyślał, że można w tak brawurowy sposób przelecieć całe miasto i okolice?