Targi Super Senior w Łodzi

0
329
Rate this post

25–26 kwietnia 2015 roku w Ptak Fashion City w Hali Ptak Expo obędą się Targi Super Senior. Odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, wziąć udział w zajęciach jogi oraz szkoleniu z cyklu „Bezpieczny Senior” prowadzonego Policję, a także uczestniczyć w pokazach mody i kursach wizażu. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Na stoisku NFZ seniorzy będą mogli m.in. zbadać słuch, poziom cukru oraz ciśnienie. Konsultanci pomogą również założyć konto ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta) udostępniające zarejestrowanym użytkownikom wgląd w historię leczenia.

Powiatowy Urząd Pracy Łódź -Wschód zaproponuje wszystkim zainteresowanym usługi w zakresie doradztwa zawodowego i finansowego.

Pracownicy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przybliżą z kolei sposób działania Platformy Usług Elektronicznych ZUS ułatwiającą kontakt z Zakładem oraz udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania związane z obszarem świadczeń emerytalno-rentowych.

Przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego wymienią monety okolicznościowe po wartości nominału oraz podpowiedzą jak rozpoznać autentyczność znaków pieniężnych.

Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, z których najcenniejszą będzie kilkudniowy pobyt w górskim domu wczasowym. Nie warto przegapić takiej okazji – tym bardziej że uczestnictwo jest zupełnie darmowe.
Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora

22 – 23 maja 2015 r. w w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. Ks. I. Skorupki 21 odbędą się Targi Seniora – największa w Polsce impreza wystawiennicza dedykowana firmom, które posiadają kompleksową ofertę produktów dla osób powyżej 55 roku życia. Wstęp wolny w godzinach 10:00-17:00.

Uczestnicząc w Targach, firmy zyskują możliwość nawiązania współpracy biznesowej z kontrahentami z branży oraz możliwość dotarcie do dużej grupy konsumentów.

Na płycie wystawienniczej powstanie Strefa Prezentacji dostępna bezpłatnie dla wszystkich wystawców, którzy chcą zaprezentować swoją ofertę handlową. W SP będą odbywać się także prelekcje i wykłady poruszające istotne dla seniorów zagadnienia.

Na Targach obecne będą firmy reprezentujące następujące branże:

– medycyna i farmacja: przedstawiciele placówek leczniczych, właściciele sklepów z artykułami medycznymi i sprzętem do rehabilitacji oraz wytwórcy leków i suplementów;

– sport: przedstawiciele sklepów specjalizujących się w sprzedaży sprzętu i odzieży sportowej;

– turystyka i wypoczynek: biura podróży, uzdrowiska;

– uroda: firmy kosmetyczne;

– nowe technologie: komputery, telefony dla seniorów etc.

– prawo i finanse – ubezpieczenia i fundusze inwestycyjne,

– ogrodnictwo – wyposażenie ogrodu, sprzęt ogrodniczy, odzież etc.
Patroni honorowi i partnerzy:

Patronat Honorowy nad targami objęli: Narodowy Fundusz Zdrowia (Łódzki Oddział Wojewódzki w Łodzi), Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Burmistrz Miasta Rzgowa Konrad Kobus.

Partnerami wydarzenia sponsorującymi nagrody lub oferującymi bezpłatne usługi/atrakcje są: Teatr Jaracza, Muzeum Sztuki w Łodzi, Kino Bałtyk, Herbaciarnia Niebieskie Migdały, Oriflame, ZUS, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód, Państwowa Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, „Miss po 50-tce”, Ptakmoda.com. [cytowane za: http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/targi-super-senior,3358554,artgal,t,id,tm.html].