Stronghold Kingdoms

0
161
Rate this post

Popularna w początkach XXI wieku seria gier strategicznych Stronghold (w Polsce wydana jako Twierdza) trafiła w 2012 roku na przeglądarki internetowe. Za produkcję odpowiada studio FireFly, czyli autorzy wszystkich pozostałych gier z cyklu. Do uruchomienia tytułu nie jest wymagana instalacja dodatkowych wtyczek ani innego oprogramowania.

Akcja Stronghold Kingdoms rozgrywa się w średniowieczu. Produkcję można zaklasyfikować jako MMORTS (Massive Multiplayer Online Real Time Strategy). Gracz zarządza małą wioską, a głównym celem gry jest rozbudowa osady i zbudowanie z niej potężnej, tytułowej twierdzy. Bardzo ważne jest również dbanie o rozwój armii, zarówno w celach ofensywnych jak i defensywnych. Jako, że rozgrywka toczy się w Internecie, istnieje możliwość starć z innymi graczami – jest również opcja przejmowania ich posiadłości (w przypadku udanego oblężenia). Władców pozostałych twierdz można także pokonać ekonomicznie, rujnując ich gospodarkę. Gracze mogą oczywiście handlować, pomagać sobie i zawiązywać sojusze. Taktyka zależy jedynie od użytkownika – do zwycięstwa można dojść wieloma drogami, a rozwiązanie siłowe, choć pozornie najprostsze i najszybsze, wcale nie musi okazać się najskuteczniejsze. Biorąc pod uwagę przeglądarkowe standardy, tytuł wyróżnia się mnogością opcji i rozbudowaniem rozgrywki przy jednoczesnej (względnej) prostocie mechaniki.

Gra jest całkowicie darmowa, jednak istnieje możliwość zakupienia za prawdziwe pieniądze kart, które ułatwiają rozgrywkę. Część kart można zdobyć w grze, jednak te oferujące największe profity są dostępne jedynie w płatnej wersji.