Pireneje kolejka wąskotorowa

0
363
Rate this post

Jak należy zachowywać się w górach?

Nawet jeśli już wielokrotnie byłeś w górach, być może wciąż nie do końca wiesz, jak powinieneś się w nich zachowywać. Poznaj kilka najważniejszych zasad, a każda twoja wycieczka będzie znacznie przyjemniejsza.

Załóżmy, że wspinasz się na Pireneje i zauważasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Co powinieneś zrobić? Sięgnąć po telefon i wybrać numer alarmowy, jeśli tego wymaga zaistniała sytuacja, lub po prostu porozmawiać z taką osobą i pomóc jej dość np. do najbliższego schroniska. Spotykając na swojej drodze innych turystów, możesz się z nimi przywitać, pomachać im ręką lub lekko skłonić się głową – to miły gest, który zawsze wywołuje uśmiech na twarzy drugiej osoby. Pamiętaj też, by dbać o porządek w górach. Nigdy nie pozostawiaj śmieci na szlakach, które mogą stać się pożywką dla dzikich zwierząt. Zabieraj je ze sobą i wyrzucaj w najbliższych schroniskach. Zachowując się właśnie w taki sposób, stajesz się świadomym turystą, który dba nie tylko o siebie, ale też o innych oraz naturalne otoczenie.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje