Grecja to kraj, który słynie z wielu wspaniałych wysp. A jedną z nich jest niewątpliwie Samos. Turystyka może nie wymienia jej jako najczęściej odwiedzanej, ale za to turyści, którzy na niej byli, doceniają jej niezwykłe walory.

Czym takim może zachwycić ta wyspa? Czym wyróżnia się spośród innych greckich wysp i co czyni ją wyjątkową? Chociażby położenie, zaledwie dwa kilometry od Azji Mniejszej. To położenie gwarantuje niezwykłe walory krajobrazowe i przyrodnicze. Szczególnie warto przyjechać tu na wiosnę. Wtedy też góry ku swym szczytom pokryte są bujną zielenią. Doliny natomiast wypełniają niebiańskie wręcz połacie kwitnących orchidei. Żadna grecka wyspa nie ma takich cudownych krajobrazów, jeśli chodzi o roślinność. Dopełnieniem tych walorów stają się liczne winnice, w których produkowane są cudowne białe wina oraz pełne głębokiego smaku i aromatu rodzynki.

Poza tym Samos to także urokliwe plaże, liczne zatoczki oraz klify, które przeplata bujna zieleń, cudownie szumiąca w rytm spokojnego morza.