Rozrywki zimą

Zima już za pasem, dlatego niechętnie musimy pożegnać się z wyjazdami nad morze, opalaniem się na plaży, pływaniem w jeziorze czy basenie. Pogoda nie pozwala już na tego typu rozrywki, nie znaczy to jednak, że jesteśmy zmuszeni oglądać świat zza szyby, wygrzewając się przy ciepłym kominku. Świat nadal stoi przed nami otworem i bynajmniej nie oznacza to wyłącznie świata znanego z gier komputerowych lub planszowych.

Jesienią, kiedy coraz częściej pada deszcz, a promienie słońca wyglądają zza chmur jedynie epizodycznie, świetnym pomysłem są wyjazdy na grzyby. Należy jednak pamiętać, że choć grzyby znaleźć można praktycznie w każdym lesie – i nie tylko, niektórzy znajdują je nawet we własnym ogródku – jedynie niewielka ich część jest jadalna, dlatego zamiast ślepo wybierać się do lasu na zbiory, warto zabrać ze sobą doświadczonego grzybiarza. Nie tylko pozwoli on nam uniknąć przykrej niespodzianki w postaci muchomora sromotnikowego w koszyku, ale również wskaże miejsca, w których jadalnych grzybów znajdziemy najwięcej. Warto więc popytać rodzinę i znajomych przed wyprawą do lasu.

Zbliża się również zima, więc możliwe, że już niedługo pojawi się śnieg, a wraz z nim masa zabawy, szczególnie dla najmłodszych. Nie oznacza to, że dorośli nie mogą wziąć udziału w bitwie na śnieżki czy lepieniu bałwana… Dla tych zamieszkujących południe Polski dodatkową atrakcją mogą być wycieczki górskie. Jeżeli chodzi o skateboarding lub wyjazdy narciarskie Kraków, Zakopane czy Katowice będą doskonałym punktem startowym wycieczki, dlatego mieszkańcy tych miast już mogą cieszyć się z tego, że daleka odległość od morza wreszcie zostanie im przez naturę wynagrodzona.