Województwo Łódzkie nie należy do najbardziej znanych pod względem turystycznym w Polsce, turystyka w tym regionie oferuje jednak kilka niezaprzeczalnych atrakcji. Warto poświęcić czas, by się z nimi zapoznać.
Poza Łodzią do najczęściej odwiedzanych miejsc w województwie łódzkim należą miasta takie jak Łęczyca, Uniejów, Tum, Łowicz. Warto również odwiedzić doliny rzeki Warty i Pilicy.
Większość osób przybywających do Województwa Łódzkiego odwiedza Łódź, Piotrkowską i Manufakturę, warto jednak poszukać atrakcji turystycznych dalej. Na przykład w Uniejowie, gdzie istnieje największy w Polsce kompleks basenowo-termalny położony u podnóża XIV wiecznego zamku, otoczony przepięknym parkiem.
Miłośników średniowiecza w województwie łódzkim z pewnością zachęci również Łęczyca, słynąca z zamku, gdzie straszy diabeł Boruta.
Miłośnicy kajaków powinni wybrać się na spływy szlakami Pilicy i Warty. Co ciekawe, w Województwie Łódzkim znajduje się również najdłuższy szlak konny w Europie, rarytas dla miłośników jeździectwa.