Ponad wszelką wątpliwość, sport jest jednym z ciekawszych wyborów w odniesieniu do rozmaitych aktywności, jakie możemy uskuteczniać w tak zwanym wolnym czasie. Sport dobrze łagodzi stresy, pozwala się wyżyć, zdrowo zmęczyć, a w konsekwencji tego łatwiej zasnąć i trzymać w ryzach dobory rytm funkcjonowania i snu.

Poza tym, sport siłą rzeczy zapewnia nam ruch, który jest przecież tak bardzo potrzebny dla naszego organizmu. Zwłaszcza jeśli ktoś ma pracę raczej siedzącą (np. kasjerka w banku) może odczuć pozytywne skutki takiego oderwania się i przeniesienia w – metaforycznie rzecz biorąc – krainę sportu, w postaci choćby i stołu do tzw. tenisa stołowego.

Forma w jakiej będziemy się sportowo realizować leży już naszej gestii. Jednemu lepiej będzie pasować pływanie, drugiemu bieganie, trzeciemu granie w piłkę nożną albo siatkówkę. Jeszcze inni wolą wspinaczki wysokogórskie. Wszystko jest kwestią tego, co akurat lubimy i do czego mamy predyspozycje. Aktywność fizyczna jest w każdym razie bardzo zdrowa i dobrze o tym pamiętać.