Omawiane już były pudełka zwiadowców, komandosów oraz oddziałów tropikalnych to czas na całkowite przeciwieństwo tych ostatnich, czyli oddziały wyposażone i wyszkolone do walki na mroźnych światach uniwersum Gwiezdnych Wojen.

OPAKOWANIE

Klasyczne opakowanie od FFG wita nas ładnym, choć delikatną powierzchownością i sztywnym, choć kartonowo zwyczajnym wypełnieniem, w którym znajdują się woreczki strunowe z modelami, tekturką ze znacznikami i prosta instrukcja złożenia.

Ogromne pudełko przenosi głównie powietrze, więc nasi radośni obrońcy nowego ładu podskakują wesoło przy potrząśnięciu ich tekturowego transportera.

SKŁADANIE

Modele podzielone są na kilka części dobrze spasowanych do siebie, a pakowanie każdego modelu z osobna chroni nas przed wymieszaniem elementów. Linie podziału w większości są łatwo dostępne, ale jak u wielu winylowych ludzików czasami lubią przebiegać w egzotycznych i trudno dostępnych dla narzędzi miejscach.

W kwestii jakości odlania detali modele te wypadły w mej opinii lepiej niż zwiadowcy, pomiędzy nimi a formacjami z Łotra jeden.

ESTETYKA

Pudełko zawiera standardowy dla Legionu oddział 7 żołnierzy, którzy wyposażeni są oprócz klasyczny E-11 w dwie bronie specjalne. Jeden szturmowiec może dzięki miotaczowi płomieni ogrzać lodowatą atmosferę, a drugi posiada ciężki blaster. Figurki mają pozy od statycznych po dynamiczniejsze, a dowódca wyrzeźbiony ma ułożenie wskazujące na wydawanie rozkazu.

MALOWANIE

Modele jak widać na zdjęciach, udało mi się pomalować przed napisaniem tekstu. Mogłoby się wydawać, że figurki tej formacji będą nudne i po prostu białe. Jednak fotosy z film oraz ilustracja na pudełku wskazują na wyraźną różnicę w odcieniu bieli między częściami pancerza i osłony twarzy a resztą materiałowych elementów. Pierwsze są śnieżnobiałe, gdy drugie mają kremowy odcień. By to podkreślić na modelach przeznaczonych do gry i zwykle obserwowanych z dużej odległości pancerz wycieniowałem jedynie w zagłębieniach przy użyciu szaroniebieskiego koloru a ubiór dużo mocniej sepią, co zbudowało kontrast między tymi sekcjami modelu.

Podstawki nie pasują do modeli, ale są w tej formie dla ujednolicenia z innymi modelami imperium.

 

PODSUMOWANIE

Śnieżni szturmowcy są poprawnym zestawem podobnym w formie i wykonaniu do reszty figurek oferowanych przez FFG.