Pakuj się!

Poczuliśmy powiew wiosny, wykupiliśmy karnet na siłownię, basen czy fitness. Skorzystaliśmy z rad fachowców i wybraliśmy specjalny strój sportowy, adekwatny do uprawianej dyscypliny. To jednak nie koniec zakupów. Wypadałoby te wszystkie rzeczy w coś zapakować. Polecamy najbardziej uniwersalny produkt. Torba sportowa.

Pomoże nam transportować wszelkie akcesoria sportowe, często bardzo różnorodne, więc niezbędna będzie torba, która dysponuje wieloma kieszeniami, przegródkami. Ma być wygodna i uniwersalna. No może jeszcze elegancka. Chyba nie wyobrażamy sobie dźwigać kilogramów w marketowej reklamówce czy małym plecaku. Oddzielamy jednak grubą kreską szkołę, pracę czy zakupy od aktywności sportowej.

Nie sposób wymienić wszystkich sportów, podobnie jak toreb, które znajdziemy w sklepie. Nie polecamy podjąć decyzji dopiero w sklepie, kiedy staniemy przed ogromną półką. Mętlik w głowie, szum informacyjny. Dokonamy zakupu pod wpływem emocji i nastroju. Później możecie żałować. Dlatego przeczytajcie ten artykuł. On przygotuje was do ostatecznej decyzji. To ma być torba na lata, więc nie ma co się spieszyć.

Przy wyborze istotne jest, czy taką torbę chcesz używać jeszcze w innych celach, np. w podróży. Jeśli jednak masz zamiar zabierać ją tylko na siłownię, to niepotrzebne będą ogromne gabaryty. Szkoda niewykorzystanego miejsca. Poczujemy dyskomfort. Umówmy się jednak, że kupujemy ją pod kątem uprawianego sportu.

Skoro tak dużo miejsca na blogu poświęcamy piłce nożnej, to od niej zaczniemy naszą podróż po torbach. Piłka nożna to specyficzna dyscyplina sportowa, uprawiana w bardzo różnych miejscach. Jeśli trwa okres przygotowawczy, wtedy miejscem ćwiczeń jest siłownia, hala sportowa, parki, lasy. Torba piłkarska musi być przygotowana na wszystko. Jednak przez większość sezonu musi znosić obecność korków piłkarskich, które wyglądają po treningu różnie. W zależności od warunków atmosferycznych. Jeśli jest deszczowo, bardzo przydatne jest wodoodporne dno oraz oddychająca kieszeń do przenoszenia obuwia. Oczywiście nie jest powiedziane, że taką torbę mogą stosować tylko piłkarze. Oni taką torbę muszą nosić, aby odizolować obłocone i mokre buty od pozostałego sprzętu.

Jeśli uprawiamy dyscyplinę, która nie wymaga przenoszenia dużej ilości sprzętu, wtedy śmiało można postawić na tzw. torbę listonosza, która jest bardzo wygodna w użytkowaniu, ale posiada niewielką przestrzeń na akcesoria. Kompletnie inna para kaloszy to tenisiści, którzy muszą w sportowej torbie znaleźć miejsce na swoje rakiety. Najczęściej taka torba wyposażona w pojemną komorę, która jest w stanie pomieścić nawet trzy rakiety. Równie przydatna jest kieszeń frontowa, do której można wrzucić mniejsze, ale potrzebne drobiazgi. Widoczna na zdjęciu torba jest bardzo wygodna, głównie dzięki odpinanemu paskowi na ramię oraz rączce. Nie można również pominąć kwestii wykończenia i materiału, który jest odporny na wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki pogodowe, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nią długo. Przy zakupie zwróćcie także uwagę na odpowiednią wentylację kieszeni, aby można było tam umieścić ręcznik po prysznicu. Dodatkowe kieszonki to skarb, który z czasem docenimy, podobnie jak solidność wykonania, gdyż torbę będziemy przewozić w różnych, często niekomfortowych warunkach.