Ochraniamy siatkarskie stopy

Przymierzasz się do gry w siatkówkę? Kompletujesz sprzęt i nie wiesz, od czego zacząć? Szukasz wskazówek, na co zwrócić największą uwagę? W takim razie lepiej trafić nie mogłeś. Po lekturze tego artykułu powinieneś rozwiać swoje wszystkie wątpliwości. No to zaczynamy naszą podróż po sklepowych półkach w poszukiwaniu perełki, dzięki której gra w siatkówkę będzie tylko przyjemnością. Stawiamy przede wszystkim na komfort, bezpieczeństwo i design. Tylko i aż trzy elementy.

Znalezienie idealnego modelu siatkarskiego obuwia jest nie lada wyzwaniem. Rynek tak dynamicznie się rozwija, że nie sposób nadążyć za wszystkimi nowinkami. Właśnie dlatego wybraliśmy kilka modeli, które powinny zaspokoić Wasze potrzeby.

Właściwe obuwie gwarantuje nie tylko wygodę, ale przede wszystkim stabilizację stopy podczas kolejnych kroków, nawet w najbardziej ekwilibrystycznych pozach. Do tego należy dodać właściwą przyczepność, aby bieg po piłkę czy nagły zryw nie zakończył się upadkiem i groźną kontuzją, która wyeliminuje nas z czynnego uprawiania sportu nawet na kilka miesięcy.

Wybór obuwia należy uzależnić także od zajmowanej na boisku pozycji. Jeśli jesteśmy rozgrywającymi, wtedy potrzebujemy butów, które będą lekkie, gdyż podczas gry nieustannie jesteśmy w ruchu. Toporne buty mogą krępować pracę stóp, co może wpływać na nasze boiskowe poczynania.

efefW takiej sytuacji polecamy buty dobrze znanej w siatkarskim środowisku marki Asics. Przedstawiamy model Gel-Rocket, który wyróżnia się wspomnianą przyczepnością i stabilnością, a to dzięki specjalnie wyprofilowanej wkładce EVA Sockliner oraz wytrzymałej gumie Rubber Outsole. Kupując te buty otrzymujemy w zamian gwarancję bezpieczeństwa. Nieoceniona jest w tej materii rola systemu Trusstick, który zapewnia stabilizację stopy. Aby nie być gołosłownymi, jeszcze raz podkreślimy lekkość modelu, który waży zaledwie 790 gramów (przy rozmiarze 43).

Nie można zapomnieć o kilku przydatnych dodatkach, które np. wspomagają amortyzację wstrząsów czy odbicie (Forefoot SpEVA insert oraz Rearfoot GEL Cushioning Systems).