Narty gigantowe

Jesień w pełni, na dworze coraz zimniej i tylko patrzeć jak dmuchnie mroźny wiatr i spadnie pierwszy śnieg. I chociaż na białą, mroźną zimę pewnie trochę jeszcze przyjdzie nam poczekać, to warto już zacząć się do niej przygotowywać.
Przede wszystkim trzeba przejrzeć szafę i przewietrzyć swoje zimowe ciuchy i buty. Potem dobrze będzie sprawdzić swój sprzęt narciarski. Od jego stanu zależy bowiem nie tylko przyjemność, jaką czerpać będziemy już niedługo z jazdy, ale także łatwość prowadzenia nart, a przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Oczywiście wśród czynności, które musimy wykonać będzie naostrzenie krawędzi, uzupełnienie ubytków w ślizgu i nasmarowanie go, a także regulacja wiązań. Pomogą nam w tym profesjonaliści w specjalistycznym serwisie.
A może warto zastanowić się nad kupnem nowego sprzętu dla bardziej zaawansowanych?
Mogą to być na przykład narty gigantowe czyli prawdziwy ekwipunek dla ekspertów tego sportu. Narty te świetnie nadają się dla tych, którzy uwielbiają rozwijać wysokie prędkości, preferujących jazdę łukami o dużym promieniu. Łatwo wchodzą w zakręty na krawędziach i mocno trzymają się nawet bardzo twardego podłoża. Można pokonywać na nich duże dystanse po trasach przygotowanych maszynowo. Narty gigantowe są jednak dość wymagające zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Są dłuższe od nart uniwersalnych i bardziej przypominają wersję sportową. Na pewno będą wspaniałą odmianą dla narciarzy, którzy uwielbiają prędkość.
Sprzęt tak wysokiej klasy sprawdzi się nie tylko w naszych polskich górach, ale nawet na alpejskich stokach.