Do gromadki modeli dotarła kolejna miniaturka od Reaper Miniatures z serii Dark Heaven Legends. Wiec oczywiście zrobiłem jej krótką recenzję.

OPAKOWANIE

Standardowy blister reapera, czyli sam przezroczysty plastik i tekturka bez dodatkowej ochrony. Nie jest więc to opakowanie zdolne ochronić model przed większą siłą czy znacznymi drganiami.

SKŁADANIE

Model jest jedynie dwuczęściowy, bo składa się z głowy i całej reszty figurki, która wyposażona jest we własną podstawkę. Linie podziału i nadlewki są delikatne i łatwe w usunięciu, a głowę łatwo idzie zamocować na korpusie.

ESTETYKA

Figurka przedstawia humanoidalnego pterozaura, dzierżącego maczugę, ubrany jest w prostą przepaskę biodrową oraz czapkę ozdobiona piórami. Ma również kilka ozdób, które razem z resztą detali składają się na klimat przedkolumbijskiej Mezoameryki. Bardzo miłym detalem są żyły na powierzchni błoń skrzydeł. Model jest całkiem szeroki z powodu pozy i skrzydeł i jest wyższy od większości ludzkich figurek 28 mm dzięki ogromnej głowie.

PODSUMOWANIE

Skywing to idealna figurka do pulpy czy fantasy osadzonych w zaginionych krainach dinozaurów, które przypadkiem gustują w tej samej modzie co mieszkańcy Ameryki przed przybyciem Europejczyków.