Często szukając loty do Londynu zerkamy na cenę. Taka polska mentalność, której nikt, ani nic nie wypleni. Nie dziwię się. W dobie kryzysu, gdzie liczy się grosz do grosza, trzeba na prawdę kombinować, albo dobrze się ustawić, żeby wyjść na swoje, a najlepiej to jeszcze zarobić. O czym ja tu mówię?
Otóż np. wiemy, że w przyszłym miesiącu lecimy do Londynu. Dlaczego by więc nie poszukać jakiś tanie loty do Londynu i trochę na tym przyoszczędzić. Często zdarzają się okazje last minute. Tańsze w tym wypadku, wcale nie znaczy gorsze. Można również odkupić od kogoś bilet. Zdarza się to rzadziej, ale jeżeli ktoś inny się rozmyśli to my możemy odkupić bilet za korzystną cenę.
Planując jakąkolwiek wycieczkę, podróż bierzmy namiar o wiele wcześniej. Często linie lotnicze rezerwując wcześniej miejsce oferuje nam niższą cenę, niż gdyby bilet został kupiony tydzień wcześniej. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale zauważam taką zależność prawie za każdym razem, kiedy się gdzieś wybieram.
Ja osobiście lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane, dlatego nie zostawiam takich ważnych spraw na sam koniec. Nie można tak robić, później okaże się, że zostajemy z niczym. Warto odpowiednio wcześniej zadbać o przygotowania, aby w późniejszym etapie realizacji podróży mieć po prostu spokojniejszą głowę…