Dzisiejszy wpis zaczyna małą serię recenzji modeli od Zealot Miniatures. Miesiące temu wsparłem zbiórkę tej firmy na serię modeli minotaurów. Po miesiącach wyczekiwania otrzymałem paczkę z nimi i po przygotowaniu modeli powstały ich recenzję. By nie powtarzać się opis opakowania i złożenia zamieszczę w tej notce, a w następnych dniach pojawią się recenzje poszczególnych figurek.

OPAKOWANIE

Modele zapakowane są w woreczki strunowe zamknięte jedynie tekturką z logiem producenta. Woreczki te przyszły w dobrze zapakowanej paczce wypchanej piankami. Jednak nie zmienia to faktu, że takie opakowanie nie zapewnia choćby minimalnej ochrony modeli. Sądzę, że to pewnie rozwiązanie związane z wysyłką zamówień ze zbiórki i finalny produkt dostanie kartoniki.

SKŁADANIE

Modele wykonane są dwóch materiałów – jaśniejszej i ciemniejszej żywicy. Ta pierwsza wykorzystana jest w modelach o drobniejszych detalach i jest łatwiejsza w obróce, chociaż nadal dość twarda. Ciemniejsze tworzywo jest naprawdę twarde i sztywne, użyte jest w dużych elementach o mniejszej szczegółowości jak płaszcz szamana. Szczęśliwie modele posiadają mało nadlewów i linii podziału i w większości są one łatwe w usunięciu. Figurki mają idealne spasowanie elementów, a łączone są one dwoma sposobami.

Części korpusu, kończyny i głowy mają odlane graniastosłupowate czopy, idealnie pasujące do otworów w drugim elemencie. Dzięki temu nie najmniejszych problemów z połączeniem tych części. Dłonie z rękoma łączy kuliste połączenie, pozwalające dopasować pozę rąk do naszej wizji. W porównaniu z modelami żywicznymi i metalowymi wielu innych producentów przeskok w prostocie złożenia jest ogromny – z figurkami Zealot nie będzie miał problemu nawet totalny laik.

DODATEK

Z powodu odpowiedniego progu wsparcia otrzymałem pewne dodatki do paczki. Pierwszym z nich są dlonie bez broni do większości figurek ze zbiórki. Dłonie mają montaż na idealnie okrągłym zaczepie, co pozwala łatwo dopasować ich umieszczenie i daje dużą powierzchnię do klejenia.
Drugim dodatkiem jest stół pełny poćwiartowanych kawałków nieszczęśników. Rzeźba jest pełna detali, ale od dołu miała pewne problemy z nadlewami.