Wśród tych mniej popularnych miejsc w Grecji, które jednak zasługują na uwagę każdego turysty, znajduje się niewątpliwie półwysep Mani. Jego cechą charakterystyczną stanowiącą o unikalności miejsca jest skalistość. Są tu zarówno małe, jak i duże góry i pagórki. Jest mnóstwo skał, wśród które wplecione zostały w architektury miast i wiosek. Największe wrażenie robią tutaj jednak zbocza Tajgetu. Te niesforne góry schodzą do morza, przy czym ich szata jest wręcz niebiańska. Pokryte są one licznymi gajami oliwnymi.

A gdy zajdzie się do jednej z takich wiosek, ma się wrażenie, że jest się w miejscu niepojętym. Zbudowane na górkach, intrygują wręcz swoją architekturą. Jej prawdziwą perłą są bizantyjskie kościoły. Piękne na zewnątrz, również wewnątrz budzą wspaniałe doznania estetyczne. A zapewniają je malowidła, którymi ściany są udekorowane.

Mani to miejsce, gdzie turystyka może nie jest aż tak rozwinięta. Ale ma to też swój urok, pełen intymności, a zarazem fascynacji sposobem aranżacji przestrzeni.