Podróże (tak jak wszystko) mają swoich zwolenników i przeciwników. Dla jednych jest to sposób na aktywne, ciekawe życie, inni lubią wyjeżdżać jedynie na krótkie letnie wakacje, a jeszcze inna grupa osób woli zostać w swoim domu, mieście i żyć tradycyjnie.
Czy warto podróżować? Według mnie tak, nawet jeśli ma być to jednodniowa wycieczka po okolicznych miejscowościach, zawsze daje nam to jakieś doświadczenie. Turystyka jest bardzo ciekawa, otwiera przed nami wiele drzwi i daje mnóstwo możliwości.
Warto zaznaczyć, że podróże nas uczą. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy za granicę, czy zostajemy w swoim kraju, to zawsze pogłębimy swoją wiedzę. Podróżowanie pomaga nam także sprawdzić swoje umiejętności władania językami obcymi. Nawiązujemy wtedy nowe znajomości, a często nawet głębokie przyjaźnie na lata. Najczęstszym sposobem podróżowania jest po prostu krótki wyjazd na wakacje, aby dobrze zregenerować się, odnowić swoje siły, a także porządnie wypocząć po całym roku męczącej pracy lub nauki.