Bardzo łatwo wpaść w błędne koło kupowania coraz to nowych środków mających pomóc nam w uzyskaniu wymarzonej wagi. Wypróbowanie kilku czy kilkunastu produktów daje nam oczywiście możliwość oceny i porównania ich działania, jednak nie oszukujmy się – często te produkty nie należą do najtańszych.

Popularność wśród leków wspomagających odchudzanie zyskuje ostatnio Calominal Cena opakowania zawierającego 60 tabletek wynosi około 30 złotych. Czy to dużo w porównaniu do innych tego typu środków?
To zależy.
W zależności od tego, czy chcemy utrzymać wagę, czy schudnąć, powinniśmy dziennie przyjmować 2 lub 4 tabletki. Tak więc, jeśli planujemy zrzucić trochę kilogramów, musimy liczyć się z tym, że opakowanie kosztujące 30 złotych starczy nam na tydzień.
Łatwo więc policzyć, że miesięczna kuracja Calominalem będzie kosztować nas 120 złotych. Dla jednych z nas to zbyt dużo, dla drugich są to kwoty groszowe. Jednak wszyscy powinniśmy mieć na uwadze, że kuracje odchudzające nie przynoszą natychmiastowych rezultatów.
Jeśli nie naruszy to zbytnio naszego domowego budżetu, możemy śmiało pozwolić sobie na kupno danych środków odchudzających, warto jednak pamiętać, że bieganie czy jazda na rowerze są bezpłatne!