Prezentuję krótki kurs najważniejszych zwrotów windsurfingowych.
Zwrot przez dziób – Płyniemy w pozycji pierwotnej i ostrzymy do wiatru: chwytamy przednią ręką za maszt poniżej bomu, przesuwamy pędnik do tyłu i przenosimy przednią nogę przed maszt. Teraz pozostaje już tylko przejście na przeciwną stronę deski, położenie obu dłoni na “nowej” stronicy bomu i wykonać delikatne odchylenie żagla w przód, aby odpaść od linii wiatru i znaleźć się na “nowym” halsie.

Przekręt żaglem i ciałem jednocześnie – Płynąc w rozkładzie podstawowym lekko zwalniamy żagiel i stawiamy tylna nogę tuż przed masztem otrzymując w ten sposób pozycję niejakiej “baletnicy” – palce jednej stopy są obok pięty drugiej. Następnie praktykujemy krok do przodu i robimy roszadę wstecznej nogi do przodu cały czas mając żagiel przed sobą. Kontynuując obrót dołączamy drugą nogę i kolejny raz udajemy “baletnicę”. Potem stopę przesuwamy na jej pierwotną pozycję.

Zdarzenia oraz typy bukmacherskie

Zakłady sportowe co pewien czas przyciągają miłośników sportu, którzy chcą podnieść emocje oglądanym wydarzeniom sportowym – mam nadzieję, że nie dlatego, że są nudne :). Sport to od zawsze rywalizacja, a taka rywalizacja zawsze będzie przyciągała prawdziwych mężczyzn i pobudzała ich do wspólnego współzawodnictwa i ciągłej chęci poprawiania wyników. Instynkt mężczyzny zawsze będzie stawiał bardzo wysoko poprzeczkę, aby móc konkurować z innymi. Taką rywalizacje można też zapewnić w zakładach bukmacherskich, gdzie wyniki każdego gracza reprezentują jego umiejętności predykcji, znajomość sportu i umiejętności korzystania z pomyłek lub braku wiedzy bukmachera w danej dyscyplinie. Bukmacherzy to firma wystawiająca kursy. Np bardzo dobrym polskim bukmacherem jest expekt. Walka ta polega na podawaniu wyników zdarzeń sportowych jeszcze przed ich rozpoczęciem. Oczywiście najlepsi robią to bardzo dobrze i dzięki temu nie tylko podnoszą sobie swoje morale, ale także ich portfel staje się grubszy. Od każdego gracza zależy strategia i gospodarowanie swoim zasobem gotówki. Większą liczbę informacji można otrzymać np. na forum sportowym, gdzie użytkownik wymienia się analizami i ciekawymi spostrzeżeniami na temat swoich zakładów. Na tym forum można znaleźć także bardzo dobre typy doświadczonych graczy.