Turystyka jest Twoim hobby, jednak uważasz, że na przeszkodzie do realizacji Twoich podróżniczych marzeń stoją pieniądze? Nic straconego! Poniżej kilka rad, jak podróżować za niewielkie pieniądze.
Koszty podróży można znacząco obniżyć, redukując koszty noclegu. Można w ogóle ich nie ponosić, jeśli zdecydujemy się spać we własnym namiocie, lub skorzystamy z serwisów takich jak coachsurfing.com, lub hospitality.com. Podróżując na dalsze odległości, fajnie jest spać w nocy w pociągach, a w dzień zwiedzać. Jeśli już musimy zapłacić za miejsce noclegowe, decydujmy się na tańsze hostele, nie drogie hotele.
Duże pieniądze możemy oszczędzić także na transporcie. Jeśli możemy i nie boimy się, możemy przejechać całą Europę podróżując na stopa. Szukając biletów lotniczych sprawdzajmy tanie loty, promocje, szukajmy okazji. Pamiętajmy, że jeśli bukujemy bilet odpowiednio wcześniej, zapłacimy mniej. Także na ostatnią chwilę możemy natrafić na ciekawe oferty typu last minute. Dużo szczędzić możemy zabierając również nie psujące się jedzenie ze sobą.