Miałem ostatnio kontakt z kolejnym modelem Privateer Press, tym razem jednak dużo większym, charakterystycznym elementem systemu Warmachine, czyli cygnarskim war jackiem.

OPAKOWANIE

Model zapakowany jest w kartowe pudełko z dużą plastikową wytłoczką, w której znajdują się w woreczku elementy modelu. Tego typu opakowanie dobrze chroni zawartość przed ciężarem świata zewnętrznego, ale nie przed obijaniem się w samym kartonie.

SKŁADANIE

Figurka składa się z kilkunastu elementów, dając opcje wyboru broni czy głowy. Niestety poza modelu, a zwłaszcza nóg jest tylko jedna i to dość statyczna. Miejsca łączeń są dobrze rozwiązane – nogi są łączone krzyżykami z „miednicą”, a ta z korpusem typową kulką. Również ramiona łączą się z okrągłymi wypustkami. Model wykonano z twardego tworzywa, ale nie ma większych problemów z jego obróbką. Jakość jest średnia – detale nie są rozlane, ale też nie są idealnie ostre i są dość duże, a wystające powierzchnie ramion odlały się nieregularnie.

ESTETYKA

Rzeźba przedstawia kreskówkowego, garbatego robota górującego nad standardowymi modelami piechoty w skalach 28/32 mm. Jack ma miniaturową głowę oraz ogromne ramiona i uzbrojenie, co nadaje mu karykaturalnego, żywcem wyjętego z kreskówki stylu. Boli więc trochę w tym mało dynamiczna poza. Ta frakcja i model prezentują obły i dość prosty styl.

PODSUMOWANIE

Zestaw avenger/centurion/hammersmith może być dobrym wyborem dla ludzi poszukujących komiksowych rzeźb w klimacie steampunku, a zwłaszcza wielkich robotów. Osobiście niezbyt mi przypadł do gustu swoimi proporcjami i mało ciekawą pozą.