Długo trzeba było czekać na recenzję ulubionej bestii wszystkich graczy i prowadzących, mającego swój udział w kulturach od antyku potwora będącej ucieleśnieniem potęgi, chciwości i lubieżności – smoka!

OPAKOWANIE

Model jest zapakowany w blister typowy dla wydawcy, ale tym razem jest on niespotykanie wypchany zawartością. Wiec brak ochronnej gąbki może być tu realnym problemem w przypadku uderzenia czy mało przyjaznego transportu.

SKŁADANIE

Model wymaga złożenia, gdyż co dość rzadkie dla figurek Reapera jest kilkuczęściowy. Połączenie bestii z kolumną nie sprawia problemów, podobnie kolców i kończyn. Większym problemem są skrzydła – spasowanie mogło być lepsze i trzeba posiłkować się szpachlą lub masą plastyczną do uzupełnienia przerw. Sam model po złożeniu z powodu wysokości i szerokości jest bardzo wywrotny — podstawa kolumny jest dużo za wąska i warto dokleić go do podstawki 50 mm dla stabilności.

Jakość detali jak na materiał bones jest dobra, mamy zarówno łuski, fakturę kamienia i fakturę błon skrzydeł, jednak nie jest to poziom dobrych żywicznych czy metalowych figurek. Nadlewy są dość grube, ale szczęśliwie tak duży model z bones nie jest tak upierdliwy w ich likwidacji, jak mniejsze z powodu elastyczności tworzywa.

ESTETYKA

Rzeźba przedstawia smoka stojącego na pozostałości rzeźby, patrzącego do przodu i rozpościerającego groźnie skrzydła. Jego ogon zakończony płetwą wije się wokół kolumny, a plecy gadziny pokrywają długie kolce i ostre łuski. Sam smok jest całkiem dużym, ale też nie jest przesadnie ogromny.

Forma modelu po użyciu podstawki 50 mm jest bardzo praktyczna – wysoko umiejscowiony jaszczur wydaje się większy i nie blokuje swobodnego stawiania modeli wokół niego – skrzydła są tak wysoko, że trudno zahaczyć o ludki w skali 28/32 mm.

PODSUMOWANIE

Temple Dragon w wersji Bones to ekonomiczny wybór dla wszystkich fanów latających gadów o ognistej zgadze, a którzy chcieliby nabyć model je prezentujący. Choć nieprzesadnie ogromny, to na pewno będzie stanowił zagrożenie dla nieroztropnych awanturników!