Wraz z rozpoczęciem się sezonu zimowego w sporcie rodzą się ogromne emocje. Jedną z dyscyplin, która ich dostarcza niemal tonami, są skoki narciarskie. Jest to sport bardzo pasjonujący, w którym pozytywnie zaskakuje to, że skoczkowie traktują się raczej jak przyjaciele i nie zdarzają się między nimi żadne nieprzyjemne ekscesy.

Skoki narciarskie jako sport są dla zawodników bardzo wymagające. I nie chodzi tu tylko o to, aby radzić sobie z lękiem wysokości, ale także, aby doskonale radzić sobie z występującą presją oraz strachem przed złymi warunkami pogodowymi, które niejednokrotnie w historii prowadziły do upadków.

Skoczkowie narciarscy to ludzie przede wszystkim niezwykle odważni. Ale też i doskonale przygotowani technicznie. Podczas ciężkich treningów, zarówno wytrzymałościowych, jak i siłowych, starają się oni doskonale przygotować do każdego skoku. Uczą się nie tylko, jak skakać daleko, ale też jak skakać bezpiecznie. Bo o to w tej trudnej dyscyplinie chodzi. Kibice chcą widzieć skoki ze szczęśliwym lądowaniem.