Wielokrotnie zastanawiałeś się pewnie jak zbudować odpowiednią muskulaturę nie wychodząc z domu, ba próbowałeś pewnie rożnego rodzaju sposobów, poczynając od magicznych urządzeń „wprost z siłowni” oferowanych przez sprzedażowe sieci telewizyjne po specyfiki chemiczne bądź biologiczne o natychmiastowym działaniu. Musisz pamiętać, że żaden z tych sposobów nie jest odpowiedni aby nabrać wagi, siły i rozbudować mięśnie, jeśli nawet w pierwszej fazie jest skuteczny to na pewno na dłuższą metę nie da ci tle co ćwiczenia na siłowni. Odpowiedni trening siłowy na urządzeniach udostępnianych przez siłownie i sale ćwiczeń jest najefektywniejszy tylko wtedy gdy specjalista, najlepiej trener ćwiczeń siłowych przekaże nam kilkanaście wskazówek jak postępować aby nasz trening był skuteczny i skierowany na dobry tor. Trening prowadzony na siłowni musi iść w parze z odpowiednim odżywianiem, dieta białkowa była by wskazana, aby mięśnie forsowane ciężkim treningiem na siłowni, odpowiednio się rozwijały zamiast się zmniejszać. Wiele osób uważa, że same ćwiczenia na siłowni nie są w stanie, poprawić kondycję i zwiększyć rozrost mięśni.

Owszem sam trening bez diety jest niczym, gdyż organizm któremu nie dostarczane są wartości odżywcze, traci własności motoryczne i siłowe. Natomiast ćwiczący na siłowniach podchodzący do ćwiczeń na poważnie i chcący uzyskać odpowiednie efekty swojej wytężonej siłowej pracy, powinien skonsultować swoją dietę z dietetykiem, poinformować go o ilości godzin spędzanych na siłowni a także o intensywności pracy mięśniowej. Obecnym sposobie odżywiania, jego częstotliwości, a także ilości poszczególnych ćwiczeń wykonywanych codziennie na siłowni. Dietetyk określi odpowiedni dla forsującego charakteru ćwiczeń plan żywieniowy, zawierające odpowiednią ilość białka i węglowodanów który zabezpieczy materiał energetyczny pod ćwiczenia na siłowni. Oprócz ćwiczeń na siłowni nie powinniśmy zapominać również o innych rekreacyjnych przyjemnością, jeździe rowerem, bieganiu.

To ostatnie niektórzy z biegających nazywają zdrowotną siłownią, tym bardziej , że ćwiczenia na niej odbywają się na świeżym powietrzu. Treningi rozciągające, również nie wymagają sali gimnastycznej czy tez sali ćwiczeń. Możemy przykładowo zamiast rozruchu siłowego z ciężarkami, na świeżym powietrzu spróbować przepchnąć samochód lub popracować trochę z ciężkimi rzeczami. Podsumowując, dbanie o należyty wygląd sylwetki, praca nad mięśniami, to zadanie trudne aczkolwiek przy kompleksowym podejściu do tematu, przynoszące korzyści dla zdrowia, a odwiedzanie siłowni może tylko pomóc.