Czwartym modelem jest szaman minotaurów, przywódca stada władający mroczną magią.

ESTETYKA

Figurka przedstawia mocno pochylonego czarownika dzierżącego w jednej ręce kostur. Na jego skrzywionych plecach znajduje się pokaźny płaszcz ze skóry jakiś istoty, pokryty kręgosłupem i kilkunastoma czaszkami. Resztę jego ubioru stanowi przepaska biodrowa oraz czapa złożona z czaszki i kości jakieś istoty.

Kostur jest grubym i powyginanym drzewcem, na którym wiszą resztki ciał ludzkich nieszczęśników. Szaman ma lewą rękę wyposażoną w metalowy szpon, a na jego potężnej brodzie wisi pełno fetyszy. Rzeźba tak jak poprzednie jest pełna detali, jak realistycznie wyglądająca faktura pękniętego rogu czy blizny na ciele czarownika i jego ofiar. Mimo zgarbionej pozy nadal przewyższa wzrostem produkt Mierce miniatures, nie mówiąc o ludziach i innych humanoidach.

PODSUMOWANIE

Przedostatni model z zamówionych przeze mnie znów prezentuje rzadki archetyp wśród potworów – postać władająca magią. Stary i wykręcony przez ząb czasu czarnoksiężnik jest idealnym przeciwnikiem dla drużyny bohaterów czy generałem dla armii zwierzoludzi.