Każdy, kto choć raz odwiedził Nową Zelandię wie, że ten kraj jest jak raj, nie daje nawet chwili, żeby przestać się zachwycać. Nowa Zelandia nazywana jest Krajem Wielkiej Białej Chmury, loty z Europy trwają do niej ponad trzydzieści godzin i to z kilkoma przesiadkami. Ale wspaniały klimat i widoki, które na zawsze zostają w pamięci przyciągają co roku miliony turystów. Nowa Zelandia wycieczki to idealny kierunek na prawdziwą przygodę życia.

W Nowej Zelandii wszystko jest piękne, czyste, dziewicze. Kraj ma zdecydowanie wyspiarski charakter, zachwyca pięknymi plażami, linia brzegowa jest naprawdę fascynująca i przepiękna. Poza tym, znajdują się tutaj też dwa najbardziej dostępne lodowce świata ? Fox i Franz Josef. Są one usytuowane na południowej wyspie, można dostać się do nich pieszo w ciągu kilku godzin. Zaskakujący jest fakt, że lodowce te schodzą do lasów deszczowych, nigdzie na świecie nie spotkano się z takim fenomenem przyrodniczym! Niektórzy wybierają się na Nowa Zelandia wycieczki tylko po to, żeby zobaczyć te lodowce.

Rdzennymi mieszkańcami Nowej Zelandii są Maorysi, którzy w tej chwili stanowią jedynie kilkanaście procent wszystkich mieszkańców. Jednak na terenie tego wyspiarskiego kraju wciąż żywy jest język Maori, a mieszkańcy dbają o swoje polinezyjskie korzenie. W Nowej Zelandii fascynujące są też wszelkiego rodzaju zjawiska geometralne, należą do nich gejzery, goemtralne źródła siarkowe, solfatary i wiele innym. Dla tych, którzy kochają niczym nieskażoną naturę punktem obowiązkowym Nowa Zelandia wycieczki jest Park Narodowy Fiordland. Należy on do jednego z najbardziej dziewiczych terenów kraju. Biura turystyczne w całym kraju oferują wycieczki po parku, a nawet rejs statkiem, w czasie które można zobaczyć delfiny, foki i pingwiny. W całym kraju zachwyca ilość i różnorodność gatunków zwierząt i roślin, symbolem kraju jest kiwi ? nielot, który występuje tylko tam i tylko tam można przyjrzeć mu się z bliska. Choć kiwi prowadzi nocny tryb życia, to Nowozelandczycy stworzyli mu zaciemnione warunki w różnych ośrodkach, by można go było oglądać.