Podejmij wyzwanie i… skocz na łyżwy!

Co roku zimowy sezon w pełni rozkręca się w połowie grudnia, kiedy spada pierwszy śnieg (o ile aura zaszczyci nas jego obecnością), młodzież odlicza dni do ferii czy szykujemy się na świąteczno-noworoczne wypady w góry. Popularność stoków narciarskich i torów snowboardowych jest niepodważalna, jednak nie mniejszym powodzeniem cieszą się lodowiska. Jakie łyżwy wybrać, aby w 100% skorzystać z uroków lodowej areny i nie zaliczyć bliskiego spotkania z podłożem?

Przede wszystkim liczą się umiejętności – bez równowagi i zacięcia do jazdy na łyżwach trudno jest początkującym utrzymać ciało i nerwy na wodzy, a kolejne siniaki zniechęcają do podejmowania dalszych prób. Jazda na łyżwach bardzo często porównywana jest do jazdy na rolkach, niemniej zwolennicy obu grup wzajemnie wykluczają obiegowe opinie i stanowczo temu zaprzeczają.

Najważniejsze przed udaniem się na lodowisko jest pozytywne nastawienie, a dopiero później sprzęt, czyli idealnie dopasowane łyżwy. Chcąc poświęcić się temu sportowi bez końca, warto zainwestować w profesjonalny typ łyżew, wykonany z najwyższej jakości materiału.

Dobre łyżwy powinny usztywniać staw skokowy oraz posiadać haczyki na sznurówki, co korzystnie wpływa na stabilizację i poprawia komfort jazdy nie tylko figurowej, sportowej, ale również rekreacyjnej.

Płozy łyżew są wstępnie ostrzone i wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich długą żywotność. Jej budowa umożliwia kontrolę jazdy oraz dokładne wykonywanie poszczególnych ewolucji. Jazda na łyżwach bez wątpienia sprawia przyjemność, a przy okazji to doskonała alternatywa dla ćwiczeń naszych mięśni.

Znudziły Wam się zatłoczone stoki? Podejmijcie wyzwanie i skoczcie na najbliższe lodowisko, a przekonacie się, że łyżwy są w stanie porwać w równym stopniu, co narciarskie i snowboardowe szaleństwo!