Po futrzaku z fantasy footballu czas na maszynę napędzaną węglem i mocą pary!  Prospero to model z nowej frakcji do Warmachine, systemu traktującego o walkach wielkich robotów. Więc jak sprawdza się ta wojenna machina?

OPAKOWANIE

Model zapakowany jest w plastikowy blister z kawałkiem gąbki oraz tekturką z nadrukiem informująca o jego nazwie i systemie, do którego jest przeznaczona. Opakowanie te zapewnia dobrą ochronę w normalnych warunkach przechowywania i zapewnia możliwość określenia stanu modelu przed zakupem i odpakowaniem.

SKŁADANIE

Figurka składa się z 5 elementów – korpusu z głową i jedną nogą, osobnej nogi, dwóch rąk oraz komina do montażu na plecach. Elementy łatwo ze sobą połączyć – kulki na kończynach dobrze pasują do otworów w korpusie. Figurka ma proste do usunięcia nadlewy, jednak w niektórych miejscach np. na stopie jednej z nóg faktura metalu jest wyraźnie nierówna.

ESTETYKA

Rzeźba przedstawia mocno industrialnego robota-humanoida idealnie pasującego do steam i diesel punkowych klimatów. Jest on wysoki i smukły, górując nad standardowymi figurkami skali 28 i 32 mm. Co osobiście bardzo mi się podoba, jego kończyny przybrały formę widocznych tłoków hydraulicznych.

PODSUMOWANIE

Prospero to ładny i łatwy w złożeniu model, który oprócz fanów gry od Privateer Press zadowoli wszelkich miłośników fantastycznego wieku pary i diesla. Idealnie pasuje wręcz do pulpowych przygód science fiction. Niestety trzeba przyznać, że jakość odlewu nie jest tak dobra jak np. w modelach od Corvus Belli.