Po gwiezdnych wojnach i blasterach czas na powrót do klimatów fantasy. Jednak tym razem nie pseudośredniowieczna a starożytności w wydaniu gry Wargods od Crocodile games. Rzucę więc okiem na pudełko prezentujące rasę-maskotkę studia czyli Sebeki.

OPAKOWANIE

Modele zapakowane były w plastikowy blister. W środku znajdował się kartonik z nazwą zestawu, gruba gąbka oraz części modeli. Niestety modele są trochę wrzucone na odwal się i mimo grubej gąbki mogą dość swobodnie latać sobie w opakowaniu.

SKŁADANIE

Modele podzielone są na większość ciała, osobne głowy, ogony i dla jednego z nich osobną rękę z bronią. Detale są ostre i dobrze odlane, linie podziału dość delikatne, ale przy kończynach przebiegają w trudniej dostępnych miejscach. Spasowanie głów nie jest idealne, ale pozwala na dobranie różnych głów do korpusów.

Niestety spasowanie ogonów jest dużo gorsze i wymaga usunięcia dużej części ich podstawy oraz są one przypisane do pojedynczych korpusów. Mimo to mogą wymagać wypełnienia całkiem dużych szpar.

Do modeli dodane są kwadratowe podstawki dobrej jakości. Są grube i odpowiednio szersze, więc modele nie wystają zbyt mocno poza nie.

ESTETYKA

Rzeźby przedstawiają człekokształtne krokodyle o postawnej, zbitej budowie. Są one ubrane w ozdobne pasy i przepaski biodrowe. Dwa modele mają dodatkowe ozdoby w formie naszyjników oraz czapek. Czwórka gadów uzbrojona jest w drewniane młotki, w mej opinii trochę zbyt kreskówkowe i niepasujące do modeli. Dużo lepiej pasowałyby w tym miejscu głowice z brązu, występujące w antycznym uzbrojeniu egipskim. W zestawie jest też chorąży i bębniarz. Ozdoby i ubiór utrzymane są w klimacie starożytnego Egiptu.

PODSUMOWANIE

Sebeki Warrior to zestaw dobrze wykonanych i ładnie wyglądających figurek z pewnymi wadami. Wydaje się jednak dobrym wyborem dla graczy rpg i gier bitewnych. Samemu wymienię młotki na oręż mniej kojarzący się z Looney Toons.