W tej recenzji przyjrzymy się figurkom produkowanym do jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier fabularnych – lochów i smoków.

OPAKOWANIE

Modele zapakowane są plastikowy blister, w dodatkowej plastikowej foremce. Zapobiega ona ich ruchom oraz pozwala dokładnie przyjrzeć się modelom przed zakupem. Oprócz figurek dołączone są dwa cieniutkie krążki w formie podstawek.

SKŁADANIE

Cały proces przygotowania figurek ogranicza się do przyklejenia ich do podstawek. Jednak ze względów praktycznych polecam klasyczne podstawki 25 mm. Te dołączone przed producenta są zbyt cienkie do wygodnego użycia. Na pokrytym podkładem Vallejo szarej podstawie modeli widać wyraźne linie podziału, na samych przezroczystych figurkach nie są one widoczne.

ESTETYKA

Figurki przedstawiają dwie zjawy. Pierwsza z nich ma spokojniejszą pozę wycia z wyrzuconymi do góry włosami. Drugi model to dynamiczniejszy, wyciągający rękę ku ofierze upiór. Modele są bardzo smukłe i drobne. Wydają się mieć jak na swoją lekką gumowatość dobrą jakość detali, choć z powodu przezroczystości tworzywa trudno do dokładnie ocenić.

PODSUMOWANIE

Modele dedykowane D&D to bardzo udany produkt. Łączy niską cenę, zerowe umiejętności potrzebne do przygotowania z najbardziej znanymi archetypami postaci i stworów. Jest on bardziej skierowany do osób nieparającym się modelarstwem a korzystających z modeli do grania.