W tym wpisie wrócimy do figurek amerykańskiej firmy, jednak zamiast gomupodobnego tworzywa uderzymy do klasycznego metalu oraz antropomorficznych dinozaurów z serii Dark Heaven Legends.


OPAKOWANIE

Model znajduje się tak samo, jak ostatnio oceniany minotaur w plastikowym, prostym blistrze bez wielkich właściwości ochronnych. Z drugiej strony widać model w pełnej krasie i ewentualne uszkodzenia.

SKŁADANIE

Figurka złożona jest z 4 elementów ze wbudowaną podstawką. Jakość rzeźby jest wysoka – brak dużych nadlewów, delikatne i łatwe w usunięcie linie podziału formy, wyraźne i liczne detale. Przyklejenie ogona i głowy nie jest problematyczne, jedynie skorupa służąca za tarczę ma minus w postaci braku dokładnego wyprofilowania. Jednak dzięki temu jest ona użyteczna też poza tym modelem, a sam obrońca nie musi jej posiadać.

ESTETYKA

Figurka przedstawia potężnego, antropomorficznego triceratopsa trzymającego kościaną maczugę i wykorzystującego skorupę jakieś istoty jako tarczę w prostej pozie uniesionej broni. Model jest duży oraz pełny detali – skóra ma wyrzeźbioną fakturę łusek i blizny, ubrany jest w proste odzienie w klimacie jaskiniowców w postaci przepaski biodrowej i kilku opasek z ozdobami na kończynach. Broń ma wyraźne szwy na czaszce istoty robiącej za obuch, do tego maczuga przyozdobiona jest piórami, a tarcza pokryta jest wyraźnymi łuskami.

PODSUMOWANIE

Thunderfoot Defender to bardzo przyjemna figurka dla ludzi poszukujących modelu silniejszego przeciwnika/potężnej postaci gracza do gier osadzonych w klimacie dinozaurów czy tropikalnych zaginionych światów odnajdowanych przez naszych dzielnych XIX wiecznych odkrywców.