Tym razem na warsztat trafiła figurka prezentującą popularny motyw cybernetycznego ninji z mangowo-cyberpunkowego świata Infinity.

OPAKOWANIE
Model zapakowany jest w klasyczny blister z gąbką i tekturką prezentującą pomalowana figurkę. W środku model dodatkowo jest w woreczku strunowym, dzięki czemu nie skacze on po blistrze w trakcie transportu. Rozwiązanie to spełnia on swoje zadanie

SKŁADANIE
Figurka składa się z trzech części – większości postaci oraz dwóch rąk. Elementy te łatwo do siebie dopasować. Model posiada minimalne pozostałości linii łączenia formy i brak nadlewów. Faktura figurki jest gładka i pozbawiona typowych „wąsów” dla metalowych produktów. Co miłe, przy figurce mamy podany numer kontroli jakości, zapewne w celu statystyk producenta w przypadku wad produktów dostarczonych do klienta.

ESTETYKA
Rzeźba przedstawia futurystycznego cyber ninja, wyposażonego w pojedynczy miecz i pistolet w kaburze. Oprócz widocznych syntetycznych mięśni kombinezonu i innych elementów typowych dla stylistyki przyszłości posiada dość archaicznie wyglądające spodnie. Model pełen jest małych detali, a te są ostre. Wspomniane spodnie mają pełno zakrzywień i fałd, co ułatwi ich malowanie.
Proporcje są bardzo dobre, model wygląda jak ubrana w zaawansowany pancerz istota ludzka. Poza jest dynamiczna i bardzo klimatyczna.

PODSUMOWANIE
Oniwaban to godna polecenia figurka dla każdego, kto potrzebuje do swoich cyberpunkowych klimatów wojowników cienia rodem z dalekiego wschodu. Mój pierwszy kontakt z modelami producenta jest bardzo pozytywny, a model wart jest swojej ceny.