Nadal pozostajemy w kosmosie w świecie modeli wprost z Hiszpanii. Tym razem jednak klimaty Azji zmieniamy na nie mniej cyberpunkowych anarchistów i nonkonformistów.

OPAKOWANIE

Modele zapakowane są w bardzo praktyczne pudełko tekturowe z gąbką w środku. Modele podobnie jak wcześniej recenzowany ninja są w woreczkach strunowych z numerem kontroli jakości. Figurki były całe i zdrowe, a samo pudełko po wyposażeniu w drugą gąbkę idealnie może sprawować się jako transport dla małej grupki ludzików – dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy dla 5-10 figurek nie chcą kupować od razu torby do transportu.

SKŁADANIE

Jakość detali jest lepsza niż w starszym zestawie od Corvus Belli – nadlewy są minimalne, a faktura figurek idealna, bez najmniejszych niedoskonałości czy chropowatości. Większość figurek z zestawu jest trzyczęściowa.

ESTETYKA

Figurki frakcji nomadów prezentują mocno cyberpunkowo-space operowy wygląd. Mamy więc modele idealne zarówno do rozgrywania gier w klimatach wiecznych nocy oraz neonów, jak i przygód w kosmosie niekładących zbyt dużego nacisku na realizm. Podoba mi się masywność modelu w pancerzu wspomaganym w stosunku do reszty, czuć potęgę, jaką daje tego typu wyposażenie. Proporcje modeli są bardzo przyjemne, choć trzeba przyznać, że żeński model z pudełka jest mocno stylizowany.

PODSUMOWANIE

Starter nomadów jest idealnym produktem dla pasjonatów zarówno modelarstwa i malowania, jak i praktycznego wykorzystania modeli do gier. Cena jak na metalowe modele jest akceptowalna, zwłaszcza jak uwzględni się jakość wykonania i poziom detali.