Drugą figurką z paczki od Zealot jest bardzo rzadki wzór w figurkach do gier – żeński minotaur, a dokładnie wojowniczka.

ESTETYKA

Figurka przedstawia żeńskiego minotaura-wojowniczkę wyposażoną w trójząb i małą metalową tarczę ze szponami. Klasycznie dla klimatów fantasy jej wyposażenie ochronne ma formę bojowego bikini – ma więc ochronę pieści z dwóch płyt stalowych, kilka płyt na nogach, trochę kolczugi na prawej ręce. Jej fryzura ma formę wielu warkoczy i grzywy.

Ubrana jest w skórzane nogawice i przepaskę biodrową, Zarówno elementy cieliste z widocznymi mięśniami żyłami i bliznami, jak i ubranie pełne pasów, płytek pancerza czy głowy pokonanych przeciwników są odlane doskonale. Jej poza jest dynamiczna – zasłaniając się tarczą, wykonuje prawidłowy cios/rzut z góry, zamiast popularnego w grach i modelach błędnego ciosu włócznią od dołu.

Wojowniczka jest smukłej, muskularnej budowy i zauważalnie mniejsza od męskiego wojownika. Mimo to nadal jest dużo większa od figurek ludzi w tej skali, jak i od minotaura od Mierce miniatures.

PODSUMOWANIE

Model ten wybrałem z powodu dynamicznej pozy, ostrości detali oraz samej tematyki – mało jest nie-męskich figurek potwór do fantasy i ta będzie dobrym uzupełnieniem kolekcji.