Po dłuższej przerwie znowu wracamy do figurek od Reaper Miniatures. Trzymając się klimatów pulpy i dinozaurów czas na ulubionego prehistorycznego jaszczura popkultury, czyli T-Rexa.

OPAKOWANIE

Model znajduje się prostym blistrze typowym dla tego producenta, który choć z twardego plastiku pozbawiony jest ochronnej gąbki.

SKŁADANIE

Figurka złożona jest z zaledwie 4 elementów – dwuczęściowa głowa i ogon stanowią osobny element od całości. Model ma też wbudowaną podstawkę z fakturą kamieni. Części pasują do siebie bez problemu, nadlewy łatwo usunąć dzięki dobrej jakości odlania i miękkiemu materiałowi.

ESTETYKA

Rzeźba przedstawia humanoidalnego tyranozaura w wyzywającej pozie. Jest ubrany w prostą przepaskę biodrową i naramiennik z czaszki innego gada. Jego skóra pokryta jest licznymi zgrubieniami i bliznami, te ostatnie składają się na ozdobną skaryfikację. Oprócz tego ma detale takie jak sztylet na pasku czy trofea. W prawej ręce dzierży prostą maczugę ze wbitymi kamiennymi grotami. Jaszczur jest potężny w porównaniu z figurkami skali 28/32 mm, ale nadal można bez problemu użyć go według zasad D&D i podobnych gier jako istoty średniego rozmiaru.

PODSUMOWANIE

Czarnozębny dzikus to rzeźba pasująca zarówno do sesji fantasy w klimacie dżungli, jak i pulpowych przygód pełnych zwierzęcych tubylców w zaginionych krainach. Jest też doskonałym materiałem na bohatera-barbarzyńcę.