Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

LumiGranie.pl | 19 listopada 2018

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Klasyczny obserwator czyli Beholder do D&D

Klasyczny obserwator czyli Beholder do D&D

Do mojej kolekcji modeli do rpg dołączył ostatnio kultowy potwór z Lochów & Smoków – Beholder. Jaki jest więc baczny obserwator?

 

 

OPAKOWANIE

Model zapakowany jest w typowy dla Wiz Kids blister – wytłoczkę z dwóch elementów plastiku, niepozwalającą na poruszanie się elementów zestawu. Zapewnia to odpowiednią ochronę zestawu w sklepowych warunkach.

 

SKŁADANIE

Model w przeciwieństwie do innych z tej serii jest złożony z kilku elementów oraz bezpośrednio wbudowany w podstawkę oraz mamy jeszcze w mej opinii całkowicie zbędny czarny krążek. To drugie rozwiązanie eliminuje słabość większości zestawów mniejszych modeli. Elementy są natomiast związane z opcją złożenia – oprócz zwykłych szypułek z gałami, mamy możliwość zamontowania „strzelających” promieniami wykonanych z przezroczystego tworzywa. Do tego mamy opcję nałożenia soczewki na środkowe wielkie oko. Bardzo miłe dodatki, gdy weźmie się pod uwagę cenę zestawu oscylująca w okolicach 20-25 cebulionów.

Model posiada linie podziału formy, ale jego duży rozmiar i wyraźne, masywne cześci ciała ułatwiają ich usunięcie. Elastyczność materiału nie wchodzi tu tak mocno w grę, jak w małych rzeźbach, a same detale dzięki skali nie mają problemu z rozlewaniem się. Nadal jednak uważam ideę podładowania modelu z nieosuniętymi liniami podziału za dramat, zwłaszcza że polietanowy produkt Vallejo ma tendencję do łuszczenia się przy usuwaniu niedoróbek figurki.

 

ESTETYKA

Figurka przedstawia najbardziej klasycznego Beholdera, jakiego można sobie wyobrazić, może poza pokryciem jego ciała wyraźnymi łuskami. Mamy więc ogromną paszczę z zębiskami, anty magiczne oko z wyrzeźbioną źrenicą, 10 szypułek z mniejszymi oczami i duży słup przezroczystego plastiku dający modelowi efekt latania.

 

PODSUMOWANIE

Zestawy od Wiz Kids to idealny produkt dla fanów gier rpg, zwłaszcza jeśli chodzi o potwory. Za ułamek ceny metalowych czy żywicznych odpowiedników otrzymujemy modele idealne do gry, mogące też sprawić przyjemność w malowaniu.