Następne nabyte przeze mnie figurki z Lochów i Smoków prezentują archetyp mniej popularnych potworków, jakim są zamieszkujące wilgotne jaskinie grzyboludy na blisterku zwane Myconid Adults

OPAKOWANIE

Standardowy Blister modeli od Wizkids zapewnia dobrą widoczność modeli przy zakupie i uniemożliwia im poruszanie się w pojemniku. Jednak nie chroni zbytnio zawartości. Szczęśliwie ta jest dość elastyczna i tania więc opakowanie nie musi spełniać zbyt rygorystycznych norm.

SKŁADANIE

Klasycznie dla humanoidalnych rzeźb tego producenta jedynym elementem wymagającym montażu jest przyklejenie modeli do plastikowego krążka o wymiarach 25 mm. Jednak figurki mają wbudowane mniejsze podstawki, więc można grać od razu po wyjęciu z pudełka.

ESTETYKA

Figurki przedstawiają dwie humanoidalne postacie, wyraźnie grzybowatej budowy. Obydwie mają głowę w formie grzybnego kapelusza przypominającego kurkę, a ich ręce kończą się trójpalczastymi dłońmi. Nogi mają prostą i lekko zwalistą formę. Ich kończyny pokryte są dodatkowymi naroślami.

Ich forma w mej opinii znajduje się gdzieś pomiędzy przerażającymi potworami a słodkimi chodzącymi grzybkami. Ponieważ modele przedstawiają formy dorosłe, oczekuje, że młodociane wersje będą słodsze w wyglądzie.

Podstawki są w formie porośniętego porostami gruntu.

PODSUMOWANIE

Myconid Adults to proste, ale zarazem ciekawe figurki poszerzające zakres napotykanych przez awanturników stworków o coś mniej zajechanego niż orki czy gobliny. Ich forma nadaje się zarówno do poważniejszych gier, jak i przy odpowiednim malowaniu można nadać im bardziej baśniowego stylu.