Wbrew pozorom w Polsce nie mamy tylko gór i morza, nad które można pojechać na kilka dni na urlop. Turystyka po naszym kraju może być równie ciekawa jak zwiedzanie Francji czy Włoch. Warto zacząć od znalezienia atrakcji najbliżej nas, które zobaczymy w weekend, a potem przejść na kilku dniowe wypady na przykład w Bieszczady, Karkonosze czy na Mazury.

Najbardziej obfitujące w zabytki i ciekawe miejsca są duże miasta. Bez wątpienia to Warszawa jest miastem, w którym najlepiej można spędzić czas. Warto zacząć od zwiedzania Muzeum Narodowego, zobaczenia panoramy miasta z tarasu PKiN czy spaceru po Starym Mieście. Amatorzy sportu powinni wybrać się na Stadion Narodowy, a dzieci do Centrum Nauki Kopernik. Nie można też przegapić Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kolejne ciekawe miasta, w który można znaleźć unikatowe rynki miejskie, muzea czy parki to Wrocław, Kraków, Poznań czy Trójmiasto. W każdym z nich można trafić też na oryginalne restauracje z kuchnią polską i bardziej regionalną. Można też wybrać taki termin, aby wieczorem przy okazji pójść do kina, teatru czy na koncert.