Jak wiemy turystyka ma wprost niezliczoną ilość aspektów. Na użytek niniejszego tekstu proponuję skupić się na jednym z nich, to znaczy na kwestii żywienia.
Chyba najważniejszym tematem, jeśli chodzi o odżywianie się na wyjazdach, są ceny. Podróże niestety nie są tanie, chyba że preferujemy przemieszczanie się autostopem i surwiwal. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość, warto uważać z wydawaniem pieniędzy. Na pewno nie należy jeść zbyt dużo lub zbyt tłusto – może to prowadzić do ociężałości, przez którą z naszej wycieczki wyniesiemy bardzo niewiele. Oczywiście niepożądane jest również jedzenie zbyt małej ilości pożywienia, bo przecież żeby podróżować musimy mieć trochę sił.
Reszta zależy od formy turystyki, którą preferujemy czy uprawiamy. Jeśli jeździmy na rowerze lub przemierzamy różne trasy na piechotę, będziemy potrzebowali dużej ilości glukozy, warto więc mieć przy sobie coś słodkiego. Jeśli czeka nas wielodniowa wyprawa, to najlepiej stawiać na produkty, które nie zepsują się zbyt szybko.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.